- w krainie słów -

Opinie

Redakcja i korekta

Agnieszka Michalik

Miałam niezwykłą przyjemność współpracować z Agnieszką Michalik, która poddała korekcie i redakcji serię opowiadań mojego autorstwa. Jestem początkująca, dlatego jej zdecydowanie, werwa i zapał oraz chęć dzielenia się wiedzą, dotyczącą poprawnej pisowni i logiki tekstu, bardzo mi pomogły. Wiele się przy tym nauczyłam. Niekiedy komentarze do tekstu przeradzały się w dyskusje, które z kolei owocowały nowymi pisarskimi pomysłami. Agnieszka jest korektorką aktywną, niezmordowaną i pewną siebie. Myślę, że jej pomoc to idealna propozycja szczególnie dla tych autorów, którzy potrzebują wsparcia i wskazówek osoby dokładnej i kreatywnej. Takiej, która idzie przez językowe chaszcze pewnym krokiem (niekiedy z wielkim sekatorem!). Jest bardzo pracowita i niezwykle punktualna. Ma mnóstwo energii, która się udziela. Pracuje w tempie ekspresowym, dlatego pracę na konkurs udało mi się oddać przed wymaganym terminem. Dzięki niej moje teksty zostały oswojone i uporządkowane, a mój styl powoli zaczął ewoluować. Dziękuję jeszcze raz i szczerze polecam!
ANTONINA WEBER
Autorka
Ogromnym walorem korekty Agnieszki jest to, że patrzy na tekst całościowo, jednocześnie nie zapominając o detalach (jej uwadze nie umknie żadna literówka). Jest wrażliwą i uważną czytelniczką z bardzo pomocnymi i konstruktywnymi uwagami dotyczącymi struktury, stylu oraz treści tekstu. Kiedy coś jej nie gra, tłumaczy dlaczego i sugeruje alternatywne rozwiązania. Praca z nią to prawdziwa przyjemność.
JOLANTA JONASZKO
Autorka
Pani Agnieszka w gazecie „Tydzień Polski” odbyła staż w wymiarze trzech miesięcy. Pani Agnieszka wykazała się profesjonalizmem, dużą samodzielnością i pracowitością, znakomitym przygotowaniem do zawodu, a także świetną organizacją czasu. Dodatkowym atutem były świetne umiejętności komunikacyjne, elastyczność w przyjmowaniu zleceń, otwartość na nowe wyzwania oraz wysoka kultura osobista. Współpracę umiliły także empatia na wysokim poziomie oraz poczucie humoru Pani Agnieszki. Mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę pracować dalej przy innych projektach w przyszłości.
JAROSŁAW KOŹMIŃSKI
Redaktor naczelny
Szybka i konkretna praca. Agnieszka Michalik sprawia, że Twój tekst – drogi autorze – staje się lepszy. Szczegółowość, z jaką Agnieszka podchodzi do korekty, jest niezwykle precyzyjna. Jestem zadowolony ze współpracy i polecam każdemu!
IGOR ADAMCZYK
Autor
Współpraca z Agnieszką odbyła się na wysokim poziomie i w stałym kontakcie. Redakcja książki została wykonana rzetelnie, w ustalonym terminie i w sympatycznej atmosferze. Wszystkie wątpliwości do fabuły analizowałyśmy na bieżąco. Agnieszka nie ingeruje w styl autora, lecz świetnie dopełnia tekst książki swoimi uwagami, dzięki czemu zyskuje ona na jakości. Z przyjemnością powrócę przy kolejnym zleceniu!
JOLANTA ŻUBER
Autorka
Autorzy to grupa ludzi, czasami zbyt szybko biegnąca za pomysłem. Gubimy przy tym składnię, imiesłowy, przysłówki i… całe frazy. Wtedy wkraczają osoby – troszkę nasi nauczyciele – dla których słowa i ich ciągi powinny być zawsze ładne, poprawne… czytelne. Dziękuję wam, korektorom, a szczególnie dobrej duszyczce, Agnieszce Michalik, która doprowadziła do wspaniałego porządku moją książkę „Dzieci z Oceanu”. Zapamiętam na zawsze chwile, gdy zaczynałem rozumieć, o ile lepiej brzmi poprawione przez Ciebie moje słowo, zdanie. Ale też jak długo spieraliśmy się, czy ptak może pozostać w zawisie. 😉 Dziękuję Ci, że pokazałaś nam, jak wygląda profesjonalizm i szybkość działania w Twojej dziedzinie, i przede wszystkim jak wiele daje korekta książce, jak sprawia, że jest czytelniejsza, zgrabniejsza… lepsza. Twoja obecność w stopce redakcyjnej „Dzieci z Oceanu” podnosi wartość tej bajki.
ADRIAN RYKOWSKI
Autor
Miałam wielką przyjemność współpracować z Agnieszką Michalik, która poddała korekcie wiersze mojego autorstwa. Wykonana przez Agnieszkę korekta cechuje się niezwykłą dokładnością, uwagi dotyczące logiki tekstu, bądź też jego struktury były zawsze trafne.
Co więcej, pozostawałyśmy w stałym kontakcie, co dało mi poczucie bycia zaopiekowaną podczas tego procesu. Polecam z całego serca!
MARIA DZIADOSZ
Autorka

- W krainie słów -

Potrzebujesz redakcji lub korekty?

Polityka prywatności